KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 8703520
*
nr 870 3520
Träsnitt
oidentifierad konstnär, 3 st, Kina, 36 x 29
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 januari 2014
kl 19:07:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/1 19:54:55
1
500 kr
20/1 18:44:02
2
450 kr
20/1 19:02:51
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien etsningar grafik kina kinesisk kinesiskt linoleumsnitt träsnitt
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:42
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:21
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:08
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:04
-
9379 Färgetsningar
4 st, Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:24
-
9331 Gravyr
kolorerat, Bryxella. Bildmått: 34x46 cm, yttermått..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:24
*
Träsnitt
nr 870 3520
Träsnitt
oidentifierad konstnär, 3 st, Kina, 36 x 29
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 januari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/1 19:54:55 | 1 | 500 kr |
20/1 18:44:02 | 2 | 450 kr |
20/1 19:02:51 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien etsningar grafik kina kinesisk kinesiskt linoleumsnitt träsnitt
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:42 -
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:21 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:08
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:04 -
9379 Färgetsningar
4 st, Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:24 -
9331 Gravyr
kolorerat, Bryxella. Bildmått: 34x46 cm, yttermått..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:24